Acil ihtiyaç alanlarında ya da planlarınızı gerçekleştirmek için bireyler kredi kullanmak zorunda kalabilir. İşte böyle bir durumda kredi kullanırken içinizin rahat etmesi için beklenmedik bir risk ile karşılaşma durumunda kredi ödemelerini güvence altına alan sigortaya kredi sigortası denir.

 Bu sigorta belirli hesaplamaları da beraberinde getirir. Kredi hayat sigortası olarak da bilinir. Bu sigorta sayesinde sizin borçlarınız sevdiklerine miras olarak kalmaz. Çeşitli sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Tüm bu bilgiler kredi sigortası nedir sorusunun ön bir cevabı niteliğindedir.

 Bu sigortayı yaptırdığınız sigorta şirketi kredi sigortası hesaplama işlemini gerçekleştirir. Bu konuda en özel desteği ise 30 farklı sigorta şirketiyle çalışan garantilikasko.com sitesinden alabilirsiniz. Bu sayede sizin için en avantajlı sigortaya ekonomik fiyatlar dahilinde ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürünleri incelemektir.

 Kredi Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Birçok kişi başına kötü bir olay geldiğinde kredi borçlarımı kim ödeyecek diye düşünür. Elbette ki herhangi bir kötü vefat durumunda da borçlarını ailesine bırakmak istemez.

 Kredi ödemelerini güvence altına almak için de garantilikasko.com sitesi aracılığıyla indirimli olarak kredi sigortası tekliflerine ulaşabilir.

 Site vergiden indirimli sigorta şirketleriyle çalışarak sigorta sektöründeki farkını ortaya koymaktadır. Birçok alanda yapılan sigorta poliçelerinde de P indirim avantajını kullanmaktadır.

 Bu sigorta çeşidi ise kişiye pek çok güvence sağlar. İşte sağlanan güvenceler şöyledir:

Çalışanlar istem dışı işsizlik durumu ya da hastanede yatış durumunda meydana gelen gelir kaybına karşılık ödeyecekleri kredi borcuna karşılık güven sağlamış olur.

Serbest meslek sahipleri, emekliler, ev hanımları ve diğer tüm meslek grupları bu sigortayı yaptırabilir.

Poliçede yer alan sigorta süresi boyunca hayat kaybı, kaza ve hastalık sonucu iş göremez gibi beklenmedik olumsuz durumlar sonucu da kredilerini güvence altına alabilir.

Gündelik hastane teminatı eklenebilir.

İşsizlik teminatına yer verilebilir.

Poliçeler vergi avantajından faydalanılarak hazırlanır.

Yer alan teminat limitlerine bağlı olarak oluşan zarar sonucunda kredi borcu ödenir. Borç kapatıldıktan sonra eğer varsa kalan tutar da hak sahiplerine ödenir.

İşsizlik teminatı da kapsamda yer alabilir. Belirli koşullar eşliğinde bu teminatlardan yararlanabilirsiniz.

Sigorta primi ise kredi tutarına ve süresine göre hesaplanarak gerçekleşir.

Kredi Sigortasının Önemli Noktaları Nelerdir?

 Kredi sigortasının önemli noktalarından biri de kredinin vadesiyle uyumlu sigorta süresidir. Sigortanın süresi alınan kredinin vade süresiyle uyumlu olarak yapılır.

 Bu sigorta yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet durumlarını kapsamaktadır. Yani sigortanın teminatları bun iki unsur üzerine kuruludur.

 Aylık kredi faiz oranı, yaş, kredi borcunun bakiyesi, kalan vade süresi gibi unsurlara göre de sigortanın primleri değişkenlik gösterebilmektedir.

 Kredi kullanımlarında gerçekleşen yıllık azalan teminat üzerinden de hesaplamalar gerçekleşir.

 Ödediğiniz bu primler vergi matrahından düşülür. Bu sayede de vergi avantajı elde edersiniz. Konu hakkında en detaylı bilgilendirmelere ise alanında uzman garantilikasko.com sitesiyle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Çünkü site bu alanda sizlere uygun avantajları sunar, gerekli desteği verir ve problemlerinize uygun çözümler üretir.

 Site aracılığıyla yaptırdığınız sigortanızı kredi kartı ile taksitlendirme yöntemi sayesinde kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Tüm bu bilgiler kafanızda yer alan bana bir şey olsa kredimi kim ödeyecek sorusuna karşılık gelerek kredi sigortası nedir sorusunun da cevabı olmuştur.

 Kredinizi size bir şey olma durumuna karşılık aileniz ödemek zorunda değildir. Yaptırdığınız sigorta poliçesi kapsamına bağlı olarak kredi borcunuz ödenir.

 Kredi Sigortası Hesaplama Hakkında

 Kredi borcu, vade süresi, yaş, faiz oranı, borcun kalan kısmı, ne kadarı ödendiği bağlamlarına göre sizin adınıza kredi sigortası hesaplama işlemi yapılır.

 Yapılan hesaplama size bildirilir. Bu bağlamda da sigorta priminiz ortaya çıkar. Ödeme kolaylığı sağlanarak da poliçeniz garantilikasko.com sitesi aracılığıyla da düzenlenir.

 Bu sigortayı yaptırmak istediğiniz taktirde süreyi kapsayan zaman diliminde herhangi bir risk gerçekleşmemesi durumunda prim iadesi sayesinde ödediğiniz prim avantaja dönüşür ve size geriye iade edilir.

 Tüm bu avantajlar ve özellikler doğrultusunda sigorta hesaplamanız itina, özen, titizlik ile her olgu düşünülerek hesaplanır.