Araçlara kasko yaptırmak zorunlu değildir. Fakat birikim yaparak alınan aracın zarar görmesi, çalınması veya zarara uğraması durumunda zorunlu sigorta yeterli olmamaktadır. Bu durumda kasko fiyatı işe zararda yaşanacak kayıp düşünüldüğünde, kasko yaptırmak çok mantıklı olacaktır. Aracın kaskolu olması, büyük bir güvence sağlamaktadır. Kasko ile aracınızı tedirgin olmadan kullanma şansı yakalarsınız.

 Aylık Kasko

 Poliçelerin süresi 1 yıl olarak yapılmaktadır. Fakat bazı kişiler araçlarını aktif olarak kullanmamaktadır. Bu durumda ise 1 yıllık kasko yaptırmak tercih edilmemektedir. Sigorta şirketleri ise bu durumda olan kişilere de çözüm üretmiş bulunmaktadır. Aracı kısıtlı sürelerle kullanan kişiler, 1 yıllık kaskonun gereksiz olduğunu düşünecektir. Bu durumdaki kişiler için aylık kasko programı oluşturulmuştur.

 Aylık Kasko Fiyatları

 1 aylık kasko olur mu? Şeklinde araştırma yapılmaktadır. 1 aylık kasko yapılmaktadır. Bu kasko ise 1 yılı değil sadece 1 ayı kapsamaktadır. Bu kasko türü, yıllık kaskoya göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Aracı 1 aylık süresini güvence altına almış olursunuz. 1 aylık kasko fiyatları standart değildir. Aracın yılına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Aylık kasko hesaplama aracın yaşı ve modeli baz alınmaktadır.

 Kişiler aylık kasko poliçesi aldıktan sonra isterlerse poliçenin kapsamına değiştirebilirler. Daha uzun süreli veya geniş kapsamlı bir poliçeye geçebilirler. Aylık kasko her ay otomatik olarak da yenilenebilmektedir. Yenileme dönemi geldiğinde ise normal kaskoda olduğu gibi hasarsızlık indirimi alınabilir.

 Aylık Kasko Hesaplama

 Aylık kaskonun kapsamı içerisinde aracın çalınması, yanması, araçların çarpışması da teminat altına alınır. Normal kaskodan farkı, aylık kasko hesaplama noktasında olmaktadır. Ödemenin uygun olması ve sürenin 1 ay ile kısıtlı olması cazip olmaktadır. Kişiler araçlarını aktif olarak kullanmıyorlarsa veya evden çıkmıyorlarsa bu kasko uygun olacaktır.

 1 aylık kasko olur mu? Sorusunun cevabı için sigorta şirketi ile iletişime geçmek gerekmektedir. Kaskonun yapıldığı andan itibaren bir kaza olduğunda aracı servise götürmek mümkün olmaktadır. Aylık kasko paketi içerisine 7/24 asistan hizmeti de ilave edilebilmektedir. Cazip fiyatları kişilerin ilgisini çekmektedir. Aylık kasko ücretini peşin olarak veya kredi kartına taksit yaparak ödeme imkânı bulunmaktadır.