Sigorta, belirli sorun ya da risklerin meydana gelmesi sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi bir zararın maliyetinin önüne geçmek ve gidermek için kullanılan mali bir araç olarak bilinir. Sigorta yapılması için sigorta sözleşmesi yapılması hukuki bir zorunluluk olarak bilinir. Sigorta şirketleri, bu tür işlerin yönetilmesi, işletmeyi ve satışı ile ilgilenen şirketler olarak bilinir. Doğum sigortası hamileyken doğum sigortası yapmak ise doğum üzerine yapılan, bütün anneler için yapılan bir sigorta olarak bilinir.

 Sigorta, her şeyin üzerinden yapılabilen, zararın ortadan kalkmasına yönelik yapılan sözleşmeye verilen addır. Bunun haricinde hamilelik sigortası da annelere, hamile kadınlara yönelik yapılan bir sigorta türü olarak bilinir. Her annenin yaptırması gereken bir sigortadır. Güvenli ve iyi hissetmek amacıyla yapılması önerilir.

 Demir Sigorta Hamilelik Sigortası Nedir?

 İki Can Hamilelik sigortası, Türkiye’de hamile olan kadınların hamileyken doğum sigortası yapabileceği bir alandır. Bir ayrıcalık sunan sigorta çeşididir. Ayakta tedavi teminatının verilmesi ile birlikte doğum öncesinde tetkik ve kontrollerin gerçekleşmesi mümkün olur. Diyetisyen, psikolojik danışmanlık, bebek ile annenin sağlığını birlikte yürütmek, ihtiyaç duyulan bir doktor hizmetleri hamilelik sigortası arasında yer alır.

 İki Can Premium aynı zamanda sağlık sigortası olan, hamilelik zamanındayken de doğum sigortası yaptırma gibi ayrıcalık sağlar. Annenin ve bebeğinin doğum öncesinde, doğum esnasında ve doğum sonrasında ihtiyaç duyulan şeyler düşünülüp bu sigorta ile düzenlenmiştir. Yatarak tedavi, diyetisyen, ayakta tedavi, hamilelik sürecinde gelişme gibi pek çok ayrıcalık ve bekleme süresiz doğum sigortası olarak bilinir. Diğerine nazaran daha ayrıntılı ve biraz daha pahalı olduğu bilinir.

 İki Can Koç Sağlık Hamilelik Sigortası Nedir?

 Bu sigorta ile de annenin hamilelik sürecinde iken kendini daha iyi hissetmesi, diyetisyen, psikolojik destek hizmeti, eğitim ve seminerler, evde hemşire hizmeti gibi pek çok olanağı sağladığı bilinir. Doğum teminatı ile birlikte bekleme süresiz doğum sigortası olanağını sağlamaktadır. Diğerinden farklı bekleme süresiz olmasıdır. Hamilelik döneminin 9. ayı dahi olsa satın alınabilen bir sigortadır. Diğerlerinden farkı ayakta tedavi teminatı sağlamasıdır. Bu teminat doğuma kadar olan kontrollerin sağlanması mümkün hale gelir.