Herhangi bir aracın kaza geçirmesi, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ya da kaza geçirmesi sonucu meydana gelebilecek zararları güven altında tutmaya yarayan işleme kasko denir ve bu şekilde bilinir. Sigorta sözleşmesi olarak da bilinen kasko, trafik sigortasından daha farklıdır. Poliçe sahibi olan kişinin kendi araç hasarı da tamamen ya da kısmen karşılayan bir sözleşme olarak bilinir.

 Amacı, sigorta ettirmiş olana ait aracın uğramış olduğu hasar ya da zararların karşılanmasını sağlamaktır. Motorlu olan kara taşıtlarının sigortalı olanın irade dışında herhangi bir olumsuz duruma girmesinde sigortaya tazminat ödemesi sağlanır. Garantili Kasko bünyesinde en uygun kasko bulmak mümkün olan bir durumdur. Bunun yanı sıra kasko teklifi al seçeneği bulunur ve kasko fiyatları hakkında bilgi almak da firma üzerinden sağlanabilir.

 Garantili Kasko Çeşitleri Hakkında Bilgi

 Bu kategori içerisinde türler ve kasko fiyatları de şu şekilde sıralanabilir:

 1. Genişletilmiş: Herhangi bir aracın yanması, hırsızlık çarpma ya da çarpılma gibi olan durumlarda karşılanan türe verilen isimdir. Bunlara ek araç sahibi ihtiyacı oldukça teminat isterse ekleme hakkına sahiptir. Aracın zararını karşılar ve araç içerisinde yer alan eşyaların da teminatını sağlar. Bunun yanı sıra aracın içinde bulunan diğer kişilerin hasar bedeli de bu kapsama dahildir. Garantili Kasko bünyesinde en uygun kasko bulmak mümkündür.

 2. Aylık kasko: Bu tür ise herhangi olumsuz bir nedenden dolayı yenileme gerektirdiği halde yenileme işlemi yapmayanlar için getirilen bir sigorta uygulaması olarak bilinir. Garantili Kaskoda bu kategori yer almakta ve kasko teklifi al ile en uygun kasko fiyatlarını görmek mümkündür. Bu şekilde kasko fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak mümkündür.

 3. Bu tür de diğerlerinden daha farklı olarak daha önceden pert işlemi gören ve onarımı gerçekleşmiş olan araçlara uygulanmaktadır. Police ile daha önce pert olan araçlar, aracın tam hasara uğraması ve çalınması yani hırsızlık gibi durumuna karşı teminat alınabilir. Ücretsiz olarak ekspertiz hizmetini sunar. Bu ekspertiz ile araçta herhangi bir tehlike hissedilirse bu durumu araç sahibine bildirir. Bu hizmet de Garantili Kasko bünyesinde kasko teklifi al ile öğrenmek mümkündür.